Jak zlepšit keramikou životní prostředí

Jak zlepšit keramikou životní prostředí


Chcete udělat něco pro životní prostředí?
Pro začátek pro svoje životní prostředí? Pro vaše okolí?
Dělejte sobě a lidem okolo vás radost:-)Třeba tak, že budeme nakupovat od místních obchodníků nebo věci vyrobené v našem okolí. Jakže to souvisí s tím, že chceme dělat lidem o kolo nás radost?
Peníze jsou jako hlasovací lístky. Dáváme svůj hlas tomu, od koho nakupujeme. Tomu říkáme: „Souhlasím s tím co děláš, chci abys v tom pokračoval, je to pro mě dobré.“ 


Vysvětlím:
Ráda nakupuju od lidí, které znám nebo od lidí, o kterých mám důvod si myslet, že dělají věci jak nejlíp umí. A dávají do své práce srdce

A to se projeví na jejich náladě a na náladě jejich rodiny, a na náladě lidí, kteří jsou v okolí jeho rodiny a potom ještě na náladách lidí, kteří jsou v blízkosti lidí, kteří byli v blízkosti lidí, co byly v blízkosti lidí z rodiny toho člověka od kterýho jsem nakoupila… a Svět je hnedle o kousek lepší místo:-)

Je to snadné, ne? Věci nemusí být moc složité:-)


Já pracuju rukama. Dělám to jak nejlíp umím, baví mě to, přináší mi to radost. A můj muž je díky tomu taky víc v pohodě, než kdybych byla permanentně naštvaná, že dělám, co mě nebaví a dávala mu to sežrat. A jeho klienti se můžou taky trochu napít z pohody, kterou prožívá… atd., atd., ale o tom už jsem vlastně psala výš:-)

Co jsem chtěla říct je, že díky tomu, že si kupujete moje výrobky a chodíte ke mně na kurzy, neděláte radost jenom sobě, ale děláte svůj svět takovým jakým ho chcete mít.
Vy zlepšujete životní prostředí! Obklopujete se věcma, co vás těší a víte o nich, jak vznikly a komu všemu! jste tím nákupem udělali hezkej den:-)

Kromě toho, že dělám keramiku, taky vypomáhám v jedné malé kavárničce, kterou jsem před lety pomohla rozjet. Taky srdcovka. Přála bych si, aby byla bezodpadová. Třídění odpadu mi nestačí. Ale není to moje kavárnička a nemůžu rozhodovat proti všem. A tlak nakupujících na pohodlí a rychlost obsluhy je nekonečný.


Stejně jsem ale držka džkatá a když mám službu a někdo chce vodu v plastové láhvi, nabídnu mu nejprve, že mu napustím vodu z kohoutku nebo udělám limonádu do jeho vlastní nádoby. Ujišťuju vás, že to není pro kavárnu nic výhodného. Trvá to dýl a marže je minimální.

V situaci, kdy chce někdo kávu sebou, si se mnou teprve užije: „Rozumím, jste tu na výletě a strašně spěcháte abyste už byli v lese… Možná ale ještě máte těch pár minut na to, abyste si kávu vypili tady? Pěkně v klidu, z porcelánu, se sklenicí vody a domácí sušenkou?“ Málokdy prohraju:-)

Ach ten pocit, že jsem ušetřila planetě jeden další kelímek od kávy vypité za pár vteřin...

Když nejsem v místní pidikavárně ani nerelaxuju šitím origami pytlíčků tak dělám keramiku. Teď zrovna vyrábím takové kelímky s malým ouškem. Hlínu nakupuju u nejbližšího prodejce hlín a pracuju doma, na venkově. 

Hrnečky vytáčím na hrnčířském kruhu, pálím v malé elektrické peci a glazuju kvalitními glazurami. Nemusím jezdit nikam daleko za prací. Jsem v tom šťastná. A když pořebuju změnu, vezmu si službu v kavárničce. A tak pořád dokola... A teď kam celou dobu mířím:
Na začátku jsme mluvili o tom, že chceme něco udělat pro svoje životní prostředí, vzpomínáte? 
A možná jste pochopili, že radost se vlastně šíří exponenciálně... 

Tak tedy, tady je slíbený a zaručený návod:

Když vezmete jeden keramický kelímek, který si ode mě můžete koupit ZDE, do ouška mu zasunete malou lžičku, celý to schováte do zmíněného origami pytlíčku a ten pytlíček si dáte do kabelky, tak třeba, až jednou přijedete do Rabštejna na kávu a budete chtít kávu sebou, já se na vás trochu zamračím a budu chtít spustit nějaký lamenty o tom, že je škoda plýtvat kelímkama… 

Jak mě odzbrojíte? Aha? Tak, že z tašky vyndáte krásný pytlíček a z něj svůj keramický hrnek a řeknete: 

"Já sem zvyklej ze svýho!"


Děkuju, že děláte svět lepším:-)

s láskou Satya


Komentáře

Oblíbené příspěvky

Výroba sádrové formy

Jak si namíchat glazuru

Velikonoční rolnička

Jak si vyrobit sadu misek bez použití hrnčířského kruhu. Díl I. - výroba sádrových kopyt

Recyklace keramické hlíny

Jak jsme stavěli Papírovou pec

Jak si vyrobit sadu misek bez použití hrnčířského kruhu. Díl II. - formování misek